FRAGOR

Nawiguj z nami po bezmiarach internetu

Pozycjonowanie

Ogólnie rzecz ujmując, pod pojęciem pozycjonowania rozumie się zabiegi zmierzające do poprawienia pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania określonych fraz. W tym dziale omówiono kilka aspektów pozycjonowania.

Optymalizacja

Pojęcie optymalizacji strony internetowej w szerokim rozumieniu oznacza udoskonalanie treści i kodu strony w określonym celu/celach. Na optymalizację kodu składają się takie zabiegi, jak: zmniejszanie objętości strony (przyspiesza ładowanie), czy zapewnienie zgodności ze standardami. Treść również bywa przedmiotem optymalizacji. Odpowiednie jej ułożenie zwiększa dostępność strony (m.in. dla osób niepełnosprawnych), zaś uwypuklenie elementów istotnych, czy rozróżnienie elementów odrębnych logicznie zwiększa ogólną przystępność dla użytkownika - więcej o optymalizacji.

Porady

Garść porad związanych z optymalizacją. Zaglądaj tam co jakiś czas, bowiem z upływem czasu pojawią się kolejne.

Dostępność WWW

Dostępność w kontekście tworzenia strony internetowej oznacza taką optymalizację kodu i treści, której celem jest umożliwienie korzystania ze strony jak największej liczbie użytkowników, w tym osób niepełnosprawnych. Zabiegi zmierzające ku dostępności są zgodne zaleceniami międzynarodowych organizacji standaryzacyjnych i zwykle procentują poprawą pozycjonowania strony - więcej na temat dostępności.

Tradycyjne pozycjonowanie

W tym rozdziale przeczytasz jak najczęściej wygląda tradycyjne pozycjonowanie strony internetowej i jakie niebezpieczeństwa się za tym kryją. Dowiesz się także na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru firmy pozycjonującej.

FRAGOR® 2008